Listopad 2011

Jou! :)

30. listopadu 2011 v 19:44 | Adele. |  Deníček
Ahojte :) Jsem tu naskok! Od zítřka tu jsem zase naplno! :) Budu přidávat nějaké články o Mikulášovi, čertovi, andělích a tak... Teď jdu přednastavit kalendář aspoň do konce týdne! :) Mějte se pá! Adele.

TV Program na Štědrý den

26. listopadu 2011 v 19:19 | Adele. |  Ostatní
Konečně! Program na Štědrý den! Těšíte se já jo!


PROGRAM ČT1

10.30 - Vánoční skřítek
Will Ferrell jako nakažlivý optimista v cynickém velkoměstě. Americká sváteční komedie (2003).
12.10 - Dařbuján a Pandrhola
Bylo, nebylo malé městečko, ve kterém žil chudý havíř a bohatý sládek...
13.40 - Peklo s princeznou
Komediální pohádka o královských dětech a královské lsti, která vyvolala hněv samotného Lucifera (2009).
15.30 - Lotrando a Zubejda
Rodinná komedie Zdeňka Svěráka natočená na motivy pohádek Karla Čapka Velká loupežnická pohádka a O princezně solimánské (1996).
17.20 - Princezna se zlatou hvězdou
Slavná česká pohádka o krásné Ladě, zlém králi Kazisvětovi a dobrém princi Radovanovi (1959).
19.00 - Micimutr
Nová výpravná pohádka o krásné princezně, zlém drakovi a zázracích, které se dějí, když uděláte první krok. Hrají: L. Šafránková, J. Bartoška, J. Kretschmerová, V. Dyk, M. Šoposká, O. Novák a další. Scénář I. Dousková. Kamera P. Berkovič. Režie V. Karas (90min)
20.30 - Veselé vánoční (pří)hody 2011
Ke tradičnímu štědrovečernímu posezení s vyprávěním a písněmi zve Miroslav Donutil a jeho hosté H. Zagorová, Š. Margita, P. Siostrzonek, T. Brodská, I. Šmoldas, K. Vytisková a P. Bende.
21.25 - Pelíšky
Oblíbená filmová komedie o dětech a jejich rodičích, odehrávající se na konci šedesátých let (1999).
23.20 - Uspořená libra
Jan Werich a Jiří Sovák v brilantním hereckém koncertu nestárnoucí komedie O´Caseyho (1963).
00.00 - Půlnoční bohoslužba
Přímý přenos vánoční bohoslužby z farního chrámu svatého Tomáše v Brně. Celebruje farář P. Petr Vrbacký

PROGRAM ČT2

14.40 - Funny Girl
Barbra Streisandová v roli ženy, která ze všeho nejvíc toužila po slávě. A po lásce. Oscarový americký muzikál (1968).

17.05 - Na kávě u Kamily
Vánoční setkání legendární hlasatelky Kamily Moučkové S přáteli. Režie A. Hynková

20.00 - Bílé Vánoce
(White Christmas) Klasický muzikál Irvinga Berlina s Bingem Crosbym v hlavní roli. Slavný americký film (1954). Dále

23.10 - Vánoce v Ypsilonce
Bláznivá scénická koláž z roku 1991. Účinkují: J. Schmid, M. Eben, J. Lábus, O. Kaiser, P. Vacek, J. Kretschmerová, J., J. Schmitzer, J. Kemr a další.
00.00 - Sting: Koncert v katedrále
If On A Winter´s Night - koncert z katedrály v severoanglickém Durhamu. Zimní kolekce písní, koled a ukolébavek z britských ostrovů jako reflexe nálady ticha i radosti (2009).

PROGRAM TV NOVA

07.00 Svátky vem kačer!
Bah Humduck!: A Looney Tunes Christmas) Blíží se Vánoce a v městečku se všichni chystají na Štědrý večer. Jen kačer Daffy, majitel obchodního domu, se těší především na tučný vánoční výdělek a nařizuje zaměstnancům přijít do práce i na Štědrý den. Králík Bugs je jediný, kdo se Kačera nebojí a varuje ho, že pokud nezmění svůj přístup, přijdou ho strašit duchové Vánoc... Americký animovaný film (2006)


08.10 Chobotnice z II. patra
Vypadá to jako formela, ale je to živé, dovede to mluvit i převrátit byt vzhůru nohama. Záhadná hmota však dokáže také usmiřovat a dělat radost... Česká komedie pro děti i jejich rodiče (1986). Hrají D. Veškrnová, P. Zedníček, Ž. Fuchsová, M. Šimáček, M. Macháček a další. Režie J. Polák (92 min)
09.50 Třetí princ
Královští sourozenci - dvojčata se vydají na dobrodružnou cestu za vysvobozením staršího bratra ze zakletí a za krásnou tajemnou princeznou. Český film (1982).
11.20 Shrekoleda (Shrek the Halls)
Shrek by chtěl milované Fioně a dětem udělat hezké Vánoce a tak požádá o pomoc své přátele. Ti však mají o vánoční náladě poněkud jinou představu a tak se zlobr musí smířit s nečekaně velkolepou a nezapomenutelnou oslavou... Speciální vánoční setkání s dobráckým zlobrem a jeho přáteli v americké animované komedii (2007).
11.40 Krakonoš a lyžníci
Pašerácké dobrodružství z dob, kdy do Krkonoš přicházely první lyže. Český film (1980). Hrají M. Padalík, J. Kreidl, V. Král, V. Krňanská, O. Havelka, K. Heřmánek a další. Režie V. Plívová-Šimková
13.00 Šťastný a veselý Madagaskar (Merry Madagascar)
Santa se svými naloženými saněmi náhle havaruje a nehoda mu způsobí ztrátu paměti. Za vydatné pomoci vynalézavých tučňáků jsou však všechny dárky dětem doručeny a ohrožené Vánoce se podaří zachránit... Americký animovaný film (2009)
13.30 Princ a Večernice
Odvážný princ Velen se vydává do světa, aby našel nejen své sestry a švagry, ale především vysvobodil ze spárů čaroděje Mrakomora princeznu Večernici, do které se zamiloval... Český film (1978). Hrají J. Ďurdiak, L. Šafránková, R. Brzobohatý, V. Menšík, O. Táborský, F. Filipovský, Z. Adamovská, J. Jurištová, I. Andrlová a další. Režie V. Vorlíček (79 min)
14.50 Kdopak to mluví (Look Who's Talking)
John Travolta umí tančit, řídit letadlo a rozesmát maminku. To by byl dobrý táta! Ale co na to maminka Kirstie Alley, to se uvidí! Americká komedie (1989). Dále hrají O. Dukakis, G. Segal, A. Vigoda a další. Režie A. Heckerling (92 min)
16.55 Honza málem králem
Honza si spokojeně žije v malé chalupě se svou laskavou maminkou ale jen do chvíle, než se máma rozhodne poslat ho na zkušenou do světa, kde by na něj mohla čekat třeba i nějaká ta princezna. Jenže Honza po království, princezně ani bohatství netouží... Český rodinný film (1977).
18.30 Pyšná princezna
Král Miroslav se vydává do Půlnočního království, aby v převleku za zahradníka zbavil princeznu Krasomilu pýchy... Česká pohádka (1952). Hrají A. Vránová, V. Ráž, S. Neumann, M. Kopecký, K. Effa, G. Heverle, J. Hlinomaz a další. Režie B. Zeman

20.00 Tři oříšky pro Popelku
Krásnou, ale chudou Libušku Šafránkovou nečekají v kouzelných oříšcích jen plesové šaty, ale také lovecká kamizola... A princ Pavel Trávníček na ní může oči nechat! Česko-německý film (1973). Režie V. Vorlíček (84 min)
21.25 Hudbu složil, slova napsal (Music and Lyrics)
Hugh Grant dostane nečekanou nabídku, aby pro slavnou popovou hvězdu napsal duet. Problém je v tom, že sice umí složit hudbu, ale jeho texty nestojí za moc. Náhoda mu ovšem přihraje do cesty lehce praštěnou Drew Barrymore a spolu pak zjistí, že nejlepší způsob, jak složit perfektní love song, je zamilovat se... Americká komedie (2007). Dále hrají B. Garrett, K. Johnston, C. Scott, H. Bennett a další. Režie M. Lawrence

PROGRAM NOVA CINEMA

08.00 Láska přichází o Vánocích (Love Comes with Christmas)
Starostlivému otci Erolu Sanderovi se po smrti manželky zhroutí svět. Navíc přijde o taxikářskou licenci a tak hrozí, že zůstane bez prostředků a přijde o svou milovanou dceru. Setkáním se zdánlivě bezcitnou soudkyní ale všechno nabere zcela nečekaný obrat... Německý romantický film (2010).
10.45 Vánoce bez Santy (The Year without a Santa Claus)
Blíží se Vánoce a Santa Claus je znechucený tím, jak se Vánoční svátky stávají pomalu ale jistě komerční záležitostí. Nikdo už nechce dodržovat tradice a kouzlo Vánoc je ta tam. A tak když nejbližší z elfů Sparky prohlásí, že je třeba jít s dobou, postaví si Santa hlavu s tím, že si bere na rok dovolenou a že Vánoce budou letos bez něj... Americká rodinná komedie (2006).
14.05 Milionové Vánoce (Christmas in Wonderland)
Blíží se nejhezčí svátky v roce, ale pro rodinu Saundersových je pojem šťastné Vánoce v nedohlednu. Matka uvízla na letišti a otec musí vyrazit se svými naštvanými ratolestmi na nákupy. Situace se ale změní, když děti najdou pytle plné peněz a začnou je utrácet. Jenže zločinci, kterým peníze patřily, je chtějí získat zpět za každou cenu... Kanadsko-americká komedie (2007).

PROGRAM TV PRIMA

09.30 - Mamutí Vánoce (Ice Age: A Mammoth Christmas)
Když Sid nechtěně zničí Mannyho památeční vánoční ozdobu a ocitá se na seznamu zlobilů, vydává se na zábavné putování na severní pól, aby dal vše do pořádku. Místo toho ale způsobí ještě větší pohromu. Teď je na Mannym a jeho bandě přátel, aby zachránili Vánoce pro celý svět! Americký animovaný film (2011)
13.45 - Eva tropí hlouposti (čb)
Seriózní Oldřich Nový a jeho potrhlá sestra Nataša Gollová společně usilují o získání vzácného druhu růže, který pěstuje jejich nepřátelský soused... Oblíbená česká komedie (1939). Dále hrají R. Schránil, Z. Baldová, E. Nollová, G. Hilmar a další. Režie M. Frič (87 min)
15.20 - Pohádka svatojánské noci
Pohádkový příběh o chytrém vojenském vysloužilci a napáleném vydřiduchovi. Český film (1981). Hrají V. Postránecký, J. Kroner, J. Alnerová, P. Zedníček, K. Vochoč, J. Satinský a další. Režie Z. Zydroň
16.45 - Babička (čb)
Proškovy děti už netrpělivě očekávají příjezd své babičky na Staré bělidlo... Terezie Brzková ve svém nejslavnějším filmu natočeném podle románu Boženy Němcové (1940). Dále hrají N. Tanská, S. Svozilová, M. Glázrová, G. Nezval, J. Štěpničková a další. Režie F. Čáp

18.30 - Obušku, z pytle ven!
Kouzelný dědeček daruje chudému muzikantovi tři dary. Ubrousek, co se sám prostírá, oslíka, z něhož padají dukáty, a obušek...! Česká pohádka (1955). Hrají L. Pešek, J. Beyvl, F. Smolík, R. Borová, M. Fišlák, A. Košnar a další. Režie J. Pleskot
19.45 - Byl jednou jeden král
Tvrdohlavý král Jan Werich chce svým poddaným dokázat, že sůl není nad zlato. Ani s pomocí Vlasty Buriana se mu to moc nedaří... Oblíbená česká filmová pohádka (1954). Dále hrajín M. Dvorská, M. Horníček, M. Kopecký, L. Lipský, I. Kačírková a další. Režie B. Zeman
21.30 - Pretty Woman (Pretty Woman)
Bohatý úspěšný podnikatel Richard Gere se setkává s krásnou prostitutkou Julií Robertsovou. Záhy mezi nimi vzniká vztah, který nejen promění jejich životní názory, ale posléze přeroste ve vzájemnou náklonnost a lásku... Americký film (1990). Dále hrají R. Bellamy, J. Alexander, L. San Giacomová a další. Režie G. Marshall (115 min)


23.45 - Karamelka (Brown Sugar)
Dre a Sidney jsou již od dětství nejlepšími přáteli. Sidney ale nikdy nedovolila, aby se jejich přátelství rozvinulo v něco víc - bála se, že ztratí kamaráda. Když se ale Dre ožení a Sidney má před svatbou, zjišťují, že je mezi nimi možná něco víc...Americká romantická komedie (2002). Hrají T. Diggs, S. Lathanová, M. Def a další. Režie R. Famuyiwa (105 min)

Napiš si Ježiškovi-simindenik.blog.cz

26. listopadu 2011 v 19:12 | Adele. |  Napiš si Ježíškovi

Tak dělala jsem to poprvé. Není to nic moc, ale tak dá se to ;)
Líbí?


Po dlouhé době.. :)

26. listopadu 2011 v 18:58 | Adele. |  Deníček
Ahojte:) Moc se vám omlouvám hlavně sbéčkám že nepřidávám. Ale nějak se mi nechce a navíc taťka teď není v práci je doma, ségra je taky doma a na PC se skoro nedostanu. Ale už zítra je advent! Chci tu toho do Vánoc ještě tolik stihnou a není čas! Teď přidám asi jen 2 články a přednastavím něco na zítra, protože je Neděle. A to znamená příprava do školy a navíc tu určitě zase bude ségra. Takže já teď jdu ještě jednou se moc omlouvám, ale opravdu nemám tolik času. Jo a ještě něco. V úterý máme rodičák-děs! A už je čtvrtletí další děs! Až mamka uvidí ty známky tak schytnu, a to pořádně! Možná tu nebudu ani moct chodit, tak si mě, kdyžtak Sbéčka prosím nemažte. :) Děkuju, teď tu jdu dát ty články a pak frčím! Možná se ještě dneska ozvu, ale nevím to jistě. Mějte se ;)

Sněžíí!! :))

21. listopadu 2011 v 15:44 | Adele. |  Deníček
Ahojte :) Jsem tu naskok. Taky u vás sněží? U nás ráno bylo cosi napadlé, ale nešlo poznat že je to sníh, ale teď sněží fakt! Ne uplná spoušť, ale sněží. Du dodělávat kalendář pořád tu nic něčekejte. :) Promiňte, ale vynahradím. Jinak teď něco mimo Vánoce. Dívali jste se včera na ČS má talent? Atai♥ Ten tanečník! Miluju ho! Pusťte si jeho vystoupení.

ON JE NAJ! ;) ♥

Menší pauza?

18. listopadu 2011 v 9:58 | Adele. |  Deníček
Ahojte, nestíhám. Musím dát do konce víkendu menší pauzu. V pauze chci přidat diplomy a soutěž. Dodělat kalendář a tak. Články tu asi nebudou. Mějte se a vydržte to prosím! :)

Finišuji! :)

12. listopadu 2011 v 16:58 | Adele. |  Deníček
Ahojte:) Tak já už finišuju. Diplomy za bleskovku mám, ale asi je přidám až zítra nebo večer. Teď du dodělávat věci potřebné ke Kalendáři a pak musím ještě Kalendář přednastavit. Jinak sledujete hokej Finsko-Česko? Já jo. Zatím prohráváme 2:0. Taky tam vzpomněli Rachůnka, Marka a Vašíčka♥♥.. ach ti kluci! Tak strašně mi chybí! Ikdyž to asi každém. Jak jsem je uviděla teďkom v hokeji, plakala jsem. Byla jsem tak šťastná že se na ně nezapomnělo! Pláču i teď, proto už o tom nechci psát. ♥ Mějte se, já jdu dále pracovat na Kalendáři. :)


Hlásni prosím pro mě TADY jsem tam jako Adele.

Napiš si Ježiškovi

12. listopadu 2011 v 8:59 | Adele. |  Napiš si Ježíškovi

NAPIŠ SI JEŽÍŠKOVI

Pokud si chceš napsat Ježíškovi stačí vyplnit přihlášku. Pokud, ale ještě nevíš o co jde čti dále.
Do komentářů vyplníš přihlášku, kde vypíšeš co by sis přál/a na Vánoce. Já to potom v programu dám na nějaký ozdobný papír vypíšu co si přeješ, dám tam třeba nějaké obrázky a pak to dám sem na blog. Vy si to pak můžete třeba vytisknout a dát si to za okno. Teď stačí vyplnit přihlášku do komentářů. Až bude dopis hotový tak vám napíšu.

VYPLŇ DO KOMENTÁŘŮ

1. Přezdívka
2. Blog
3. Co si přeješ na Vánoce?
4. Chceš k tomu nějaké zvláštní přání?

Ukázka dopisu


Toto je jen ukázkové. S vaším se více pohraju :)


11.11.2011

11. listopadu 2011 v 19:50 | Adele. |  Deníček

11.11.2011


Magický datum....

Ahoj :) Tak vám píšu v dnešní magický datum - 11.11.2011. No, ve škole pro mě magický teda vážně nebyl, ale jinak to bylo v pohodě. Celý den jsem strávila doma sedím u FB nebo šmějdím po cizích blocích. Taky čekám na The Vampire Diaries až bude online s českými titulky. Nechtělo se mi nic přidávat a o víkendu tu asi taky nic nebude. Co chci o víkendu dělat? Chci dodělat diplomy za bleskovku, udělat novou rubriku, dodělat věci na kalendář, udělat novou soutěž... Myslím že je toho asi víc, ale teď si nevzpomenu. No, Sbéčka se, ale pokusím stihnout oběhnout. Po víkendu se tu budu snažit popřidávat co nejvíc věcí. To je asi vše. Dneska tu nic nebude. :))

>> Otázky pro vás.
  • Sněží u vás?
  • Je pro vás dnešní den nějak magický?
  • Co by jste tu uvítali?
vaše adminka Adele.

Hlasuj oplatím!!

10. listopadu 2011 v 19:41 | Adele. |  Deníček

Prosím jsem tam jako Adele. Hlasy ráda oplatím jen si napište děkuju moc. :))